Anasayfa Kelimelerim Paragraflarım Herekese açık metinler Tanıtım İletişim Chrome eklentisi
Üye alanı
Okuduğunuz kelimeleri kaydetmek ister misiniz? Gmail adresiniz varsa burayı tıklayarak giriş yapın.
Başka metin deneyin
Aşağıdaki butona bastıktan sonra başka yerlerden okumak için kopyaladığınız metinleri deneyebilirsiniz: Yeni okuma yap
Tıkla-gör sözlük
Kelime hazinen
Son okudukların

SözlüksüzOku Nedir?

SözlüksüzOku, İngilizce metin okumalarınızı yaparken, sözlüğe ihtiyaç duymadan okumalarınızı yapabileceğiniz, üstelik yeni öğrendiğiniz kelimeleri de gmail adresinize tanımlı arşivinize ekleyebileceğiniz, ücretsiz, yeni ve gönüllülük ilkesi üzerinden hizmet veren bir platformdur.

Nasıl kullanacağım?

Çok basit! Herhangi bir sitede beğendiğiniz İngilizce metni kopyalayın, anasayfadaki forma yapıştırıp turuncu düğmeye basın. Metninizde istediğiniz kelimeye tıkladığınız anda anlamı sağda görüntülenir. Buraya kadar üye olsanız da olmasanız da faydalanabilirsiniz. Anlamını yeni öğrendiğiniz kelimeyi kaydedip, kişisel kelime arşivinizde saklamak mı istediniz? İşte o zaman giriş yapıp gmail hesabınızla kelimeleri arşivinize kaydedebilirsiniz. Bu işlem için ilk işlemi yaptıktan sonra sitemiz sizi yönlendirecektir. Rahat olun. Kaydettiğiniz kelimelere sitemize girdiğinizde "kelime hazinem" kısmında istediğiniz anda görüntüleyebilirsiniz.

Kopyalaya yapıştır ile uğraşamam, İngilizce siteye girdiğimde istediğim metni direkt okumak istiyorum

Sizin için herşeyi düşündük. Bunun için de çözümümüz var. Şöyle: Google Chrome tarayıcı kullanıyorsanız, Google Chrome web store'den chrome için "kolay-ingilizce-oku" eklentimizi tarayıcınıza kurabilirsiniz. Bu eklentiyi kurduğunuzda hangi İngilizce siteye girerseniz girin, istediğiniz paragrafı seçip, tarayıcınıdaki "k+" logosuna (kolay ingilizce oku sitemizin logosu) istediğiniz metin okuma çalışmanız için hazır hale gelir ve istediğiniz kelimneye bastığınız anda anlamı görünür. Bu eklentiyi seveceksiniz! Hemen buradan indirin. Beğendiyseniz lütfen oylayın, yorumlarınızı yazın.

Neden Gmail adresinizle giriş yapıyoruz?
Güvenebilirsiniz !

Web sayfamızı herhangi bir üyelik veya hiç bir login işlemi yapmadan da kullanabilirsiniz. Ancak okumakta olduğunuz metinleri kişisel kelime arşivinize kaydedebilmeniz için üyemiz olmanız gerekir. Sitemiz gerçek Google altyapısı (appspot) üzerinde çalışmakta olduğundan dolayı, login işlemlerini google hesapları üzerinden yapar. Üye olmanıza gerek yoktur, gmail hesabınız varsa direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Dikkat edilecek olursa, sizden hiçbir yerde şifre istememekteyiz. Gmail hesabınızla Google takvim, Google Mail (gmail) veya Google dökümanlara nasıl giriş yapıyorsanız sitemize de aynı şekilde girebileceksiniz.

Metin dinleme ve kelime dinleme

SözlüksüzOku web sayfasına yapıştırdığınız İngilizce paragrafın ilk 250 karakterine kadar İngilizce okunuşunu dinleyebilirsiniz (daha uzun metinler için çalışmalar sürüyor.) Ayrıca seçtiğiniz kelimenin anlamına baktığınızda, kelimenin nasıl okunduğunu merak ederseniz; "kelime dinle" linkini tıklayın. Kelimenin veya paragrafın okunuşu mp3 formatında bilgisayaranıza bir kaç saniye içinde iner.

Her hakkı saklıdır.